O mě

º
O mě
Můj život

Nejenom se psy

Ve světě zvířat se pohybuji už od malička. Čas od času se totiž mé rodině stává, že se k nám do života nečekaně přidá neplánovaná zvířecí bytost, kterou někdo nechce, vrátil a nebo si nás prostě najde. Nemusí to být zrovna pes, ale třeba kočka, králík a nebo křeček.

Od Maxíka k Activepaw

Moje cesta k výcviku psů

První setkání s profesionálním výcvikem psů jsem měla až v roce 2011, kdy jsem se rozhodla, že malý Maxík bude navštěvovat cvičák. Na místním ZKO jsem s malým štěnětem jorkšíra budila opravdu velkou pozornost, a to i proto, že to vyšlo tak, že jsme začali kurz poslušnosti v zimě a nikdo nevěřil tomu, že malý jorkšír by mohl cvičit i ve sněhu. Nicméně Maxík se svou teriéří povahou si s tím úplně bez problémů poradil a celý kurz úspěšně prošel.

01
02

Těžké začátky

V roce 2012 jsem si plánovala pořídit dalšího pejska. Už jsem i měla vybranou chovatelskou stanici, kterou jsem chtěla oslovit, když se mi do cesty připletlo 10-ti měsíční odrostlé štěně Pája. Pája neměl vůbec hezký začátek života, ale to jsem zjišťovala až postupně. Vzala jsem si psa, který se bál lidí, nesnášel děti, extrémně pásl auta a bál se věcí jako dopravní značka, hlasitý smích a navíc nebyl zvyklý zůstat sám v domácnosti. Když jsem si Páju brala, tak jsem měla plány, jak vyzkoušíme psí sporty a budeme si užívat výletů. Opak byl pravdou a tak jsem začala pátrat, jak mu pomoci. 

Základy výcviku

Díky tomu, že jsem tuhle situaci chtěla řešit, tak jsem i našla možnost řešit Pájovi problémy. Základy výcviku a výchovy jsem se naučila ve psí škole a intenzivně jsem pracovala na zlepšení Pájova chování. Nic není zadarmo a tak i práce na nápravě byla u Páji dlouhodobá záležitost, která vyžadovala moje vzdělávání se v tématu problémového chování u psů. Od roku 2012 jsem tak absolvovala nespočet zajímavých akcí o tomto tématu se skvělými trenéry psů, jako je například František Šusta, Lenka Blachová nebo Roz Pooley.

1
03

Frodo Baggins

V roce 2017 si k nám do smečky našel cestu malý Frodo Baggins Royal Fellow. Chovatelce Aničce Hrochové jsem moc vděčná za to, že nám Frodíka svěřila. U Froda jsem zkušenosti získané vzděláním mohla aplikovat už od štěněte. Od začátku jsem u Froda věděla, že se s ním chci věnovat především agility, ale vzhledem k předchozím zkušenostem s Pájou jsem si nechala především záležet na tom, aby byl dobře vychovaný a byl skvělým parťákem do života. Daří se nám obojí. Frodo je nejen skvělým parťákem, ale taky moc šikovným sportovním psem.

Práce trenéra

Od roku 2017 jsem také odešla z práce v kanceláři a začala pracovat jako trenér psů ve psí škole. Moje základní zaměření je výchova a výcvik psů od štěněte a řešení problémového chování u psů. Pro mě jako trenéra byl nejvíce zlomový rok 2018, kdy ke mě do výcviku přišlo spoustu úžasných štěňat se svými novými lidmi, která u mě trénují dodnes a věnují se navazujícím aktivitám jako je agility, nosework nebo triky.
ALB_8371-Edit1 (1)
04

Založení Activepaw

Rok 2021 je ve znamení založení mé vlastní psí školy Activepaw, která představuje přesně tu školu, do které bych ráda chodila se svými vlastními pejsky. V roce 2022 doplnil naši smečku úžasňák Kylo z polské chovatelské stanice Extreme team. Je to správně šílená borderka, aktivní a vnímavý v tréninku a velký mazel doma. Jsme na začátku naší společné cesty životem a těším se, co spolu zažijeme.

Absolvované kurzy a semináře

Moje cesta ke zdraví psů

A protože ke své práci přistupuji komplexně a zajímá mě ne jenom psychika a chování psů, ale také jejich zdraví, tak jsem v roce 2018 absolvovala svůj první kurz Dornovy metody pro psy. Absolvování kurzu pro mě bylo zlomové a v dalších letech jsem na základní kurz Dornovy metody navázala dalšími kurzy a semináři v oblasti zdravé kondice psů a komplexní přípravy pro psí sporty.